Σελίδες

Τετάρτη 17 Οκτωβρίου 2018

ΜΕ 5ΑΡΑ Ο ΗΡΑΚΛΗΣ ΞΥΛ/ΤΡΟΥ ΣΤΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ!!

Στά πλαίσια τής 2ης φάσης τού Κυπέλλου Κορινθίας καί στό έξ άναβολής παιχνίδι, ό Ήρακλής Ξυλ/τρου πέρασε στήν έπόμενη φάση νικώντας έντός έδρας τόν άξιόμαχο Πανευρωστινιακό 5-1! Ή όμάδα τού Άλέκου Άλεξανδρή, μετά τό "κάζο" τής έντός έδρας ήττα άπό τό Δερβένι (0-2 γιά τό πρωτάθλημα), παρουσιάστηκε μέ ένα διαφορέτικό σχήμα καί πρόσωπο κόντρα στόν Πανευρωστινιακό, πού 'χε ώς άποτέλεσμα.....οί έπιθετικοί του νά σημείωσουν πέντε τέρματα, άλλά καί χαμένες καλές εύκαιρίες. Φυσικά ό φιλοξενούμενος Πανευρωτινιακός δέν..έκατσε νά χάσει, άντίθετα τό διεκδίκησε τό μάτς ίδιαίτερα στά πρώτα 40' λεπτά όπου έκεί δέχθηκε τό τρίτο τέρμα άπό τόν γηπεδούχο. Τό σκόρ άνοιξε ό γηπεδούχος μέ ώραίο σούτ τού Άτάρι (15'), γιά νά ίσοφαρήσουν οί φιλοξενούμενοι μέ κεφαλιά τού Κλουτσινιώτη (20') σέ 1-1. Στό 32' ό Πιλιαφάς μέ κοντινό πλασέ έκανε τό 2-1, ένώ στό 41' ό διακρθής Άθανασούλης άνέβασε τό σκόρ σέ 3-1. Στήν έπανάληψη ό γηπεδούχος έχοντας περισσότερη έπιθετική έξαρση, στό 62' πάλι ό νεαρός Άθανασούλης μέ ώραίο πλασέ "κρέμασε" τόν τερματοφύλακα Φειδάκη γράφοντας τό 4-1, ένώ τρία λεπτά άργότερα ό Μιχάλης Καφαντάρης έκανε τό τελικό σκόρ 5-1. ΗΡΑΚΛΗΣ ΞΥΛ/ΤΡΟΥ: Κουρούμαλης Ηλ, Μαστρογιανόπουλος, Μιχαλόπουλος, Κουλάκης, Σκούρας, Καραγιάννης, Άθανασούλης, Διαμαντόπουλος, Άράπι, Πιλιαφάς, Μπάσα. Έπαιξαν έπί σης οί Καφαντάρης(46'), Μουστάκας(46'), Ματθαιόπουλος(46')                                                       ΠΑΝΕΥΡΩΣΤΙΝΙΑΚΟΣ: Φειδάκης Β, Κασκαράς, Φειδάκης Γ, Κα'ι'τσας, Σιετής, Βρύνιος, Ματία, Παπαργυρίου, Κλουτσινιώτης, Παπαδημητρίου Ν, Σιώζος. Έπαιξε επίσης ό Νικολακόπουλος(67').