Σελίδες

Κυριακή 20 Ιανουαρίου 2019

ΠΑΣ ΚΟΡΙΝΘΟΣ: ΕΠΕΣΕ ΣΕ..ΤΡΙΚΥΜΙΑ.. ΗΤΤΑ 0-4 ΑΠΟ ΑΙΟΛΙΚΟ!

Στά πλαίσια τής 14ης άγωνιστικής ό ΠΑΣ Κορινθος πηγαίνοντας στήν Μυτιλήνη, έπεσε σέ μεγάλη "θαλασσοταραχή" όπου έχασε μόνον  άπό τόν Αίολικό 0-4 (0-3), ένώ τρία άκόμη τέρματα τών γηπεδούχων άκυρώθηκαν ώς..όφσά'ι'τ!!
Ό...χορός τών τερμάτων άνοιξε σχετικά νωρίς, μόλις στό 9' λεπτό όταν ό killer Ποτουρίδης έκανε μέ πλασέ τό 1-0 γιά τόν Αίολικό.
Ό ίδιος παίκτης δύο λεπτά άργότερα άνέβασε τόν δείκτη τού σκόρ σέ 2-0! Στή συνέχεια ό Αίολικός κυρίαρχος στόν άγωνιστικό χώρο έχασε δύο άκόμη εύκαιρίες γιά γκόλ, άλλά στό 39' πάλι ό Ποτουρίδης έκανε μέ ψύχραιμο πλασέ τό σκόρ 3-0 πετυχαίνοντας χατ τρικ! σκόρ μέ τό όποίο έληξε τό α' ήμίχρονο. Στήν έπανάληψη καί συγκεκριμένα στό 56' άκυρώθηκε γκόλ τών γηπεδούχων όταν σέ κτύπημα φάουλ τού Σεφουλά'ι΄ό Κατσίκης έκανε κίνηση πρός τήν μπάλα άπό θέση όφσάιτ. Φθάνοντας στό τελευταίο δεκαλεπτο, ό Ποτουρίδης πάλι (80') μέ νέο σούτ αύξάνει τό σκόρ σέ 4-0, πετυχαίνοντας καρέ!!! Λίγο άργότερα ό Παπαδόπουλος πού είχε μπεί άλλαγή στό (74') μπέτυχε άκόμη δύο τέρματα (82', 86') πού κι αύτά άκυρώθηκαν ώς όφσάιτ!
Συνθέσεις
ΑΙΟΛΙΚΟΣ: (Απ. Στύλος) Κουμπάς, Τσουβαλτσίδης, Μπουζούρας, Τάχιας, Βαλιός, Κατσίκης (74' Παπαδόπουλος), Τσουμπανέλης, Διαμαντίδης, Ποτουρίδης, Βουτσιώτης(61' Λάλας), Σεφουλάι (69' Τζόρνταν)
ΠΑΣ ΚΟΡΙΝΘΟΣ: Λουτριώτης(90'Μπράμης),Καραγιαννίδης,Ντόκο, Βαρδακώστας, Βελέτζας, Δόσης, Νέδος, Γαλάς, Μαναριώτης, Ίορδανίδης, Λαδένογλου (89' Δαμουράς)