Σελίδες

Κυριακή 17 Μαρτίου 2019

Γ' ΕΘΝΙΚΗ : ΖΟΥΓΚΛΑ ΣΤΟ ΑΙΓΑΛΕΩ ΕΠΕΙΔΗ ΠΡΟΗΓΗΘΗΚΕ Ο ΠΑΣ ΚΟΡΙΝΘΟΣ !!

Ό ΠΑΣ Κορινθος στό μάτς μέ τό πρωτοπόρο Αίγάλεω πήγε μέ μοναδικό στόχο τήν νίκη, καί κατάφερε νά προηγηθεί στό σκόρ δύο φορές (0-1 Ράπτης 6', 1-2 Κατσούκης 55') ένώ στό 10' είχε ίσοφαρήσει τό Αίγάλεω μέ πέναλτυ τού Γουνδουλάκη. Μέ τήν έπίτευξη τού δεύτερου τέρματος τού ΠΑΣ Κόρινθος πανηγυρίστηκε έξαλα άπό φιλάθλους καί παράγοντες τής Κορινθιακής όμάδας, κάτι πού δέν ...άρεσε στούς γηπεδούχους, μέ άποτέλεσμα νά γίνει σύραξη στά έπίσημα μέ χειροδικίες έκατέροθεν μέ άποτέλεσμα ή κατάσταση αύτή νά μεταφερθεί καί στόν άγωνιστικό χώρο μεταξύ τών παικτών....
Τό παιχνίδι διεκόπει γιά 3' λεπτά καί στήν συνέχεια ξανάρχισε. Όμως οί γηπεδούχοι στό τελευταίο 5λεπτο κατάφεραν νά πετύχουν δύο τέρματα, (85' Μπατής 2-2, 89' Μπελέρης 3-2) καί νά πάρουν τήν νίκη καί μαθηματικά τήν άνοδο στήν Β' έθνική.