Σελίδες

Κυριακή 5 Ιανουαρίου 2020

" Υφαιστίωνας" ό Παναρκαδικός κτύπησε τήν Κόρινθο '06 0-5 !

Ή κακοκαιρία τού Ύφαιστίωνα Παναρκαδικού άπό  τήν όμορφη Τρίπολη έδρασε στό ΔΑΚ Κορίνθου νικώντας τήν Κόρινθο '06 5-0 στά πλαίσια τής 14ης άγωνιστικής.
Ή  ομάδα τής Κόρινθος '06 δυστηχώς δέν άνταποκρίθηκε στίς άπαιτήσεις τού άγώνα μέ άποτέλεσμα

το συγκρότημα του Θανάση Στάϊκου, πού μπήκε με σοβαρότητα στον αγωνιστικό χώρο και δεν επηρεάστηκε από το κακό κλίμα που υπάρχει στην ομάδα της Κορίνθου,καί άπέδωσε τά καλύτερα.  Το σκορ άνοιξε ο Στρέμπας στο 42′ ο οποίος εκτέλεσε εύστοχα το έμμεσο φάουλ που κέρδισε η ομάδα του.Αυτό ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.  Ο Παναρκαδικός μπήκε με φόρα από τα αποδυτήρια στό β' μέρος και μέσα σε δυο λεπτά είχε πετύχει ακόμα δυο γκολ.     Συγκεκριμένα ο Ν. Λύμπερόπουλος στο 51′ και ο Τρέσα στο 52′ έκαναν με όμορφα σουτ το 0-3. Όμως οί Άρκάδες δέν σταμάτησαν νά πυροβολούν και  ό  Αντωνόπουλος στο 61′ έκανε το σουτ όπου ή μπάλα έφυγε από τά χέρια τού Καρατζάογλου  και κατέληξε για τέταρτη φορά στα δίχτυα του.! Τό "κερασάκι" έγραψε ό  Γιουκούδης,στό 85' όπου  σκόραρε για να γράψει το τελικό 0-5.
ΚΟΡΙΝΘΟΣ: Καρατζαόγλου, Κωστόπουλος, Φίλης, Δημητρίου, Μαγγίνας, Κουϊμέλης, Babaj(Κόκκινος), Τσιριγώτης, Τσατσόπουλος, Κατσούκης(Βασιλιάς), Γεωργίου.
ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ: Ζαχαρής, Διαμαντόπουλος, Μπινιώρης, Καπετανάκης, Στρέμπας, Τσιώλης(Δαύρος 75′), Γιουκούδης, Λυμπερόπουλος Ν.(70′ Λυμπερόπουλος Δ), Στασινόπουλος(62′ Gadiaga), Τρέσα, Αντωνόπουλος(55′ Μπάρδος).