Σελίδες

Σάββατο 31 Ιανουαρίου 2015

Ο ΠΑΝΚΑΜΑΡΙΑΚΟΣ 4-1 ΤΗΝ ΚΟΡΙΝΘΟ

Σπουδαία νίκη πέτυχε ό Πανκαμαριακός έπί τής Κορίνθου γιά τήν 18η άγωνιστική,
κερδίζοντας μέ σκόρ 4-1. Όγηπεδούχος άπέδωσε έξοχο ποδόσφαιρο ίδιαίτερα στό β' μέρος όπου κατώρθωσε νά πετύχει τρία τέρματα καί νά πάρει μία σπουδαία βαθμολογικής άξίας νίκη. Άπό τήν άλλη ή Κόρινθος έπαιξε μόνο γιά ένα ήμίχρονο ( α' μέρος), ένώ στήν έπανάληψη, καί ίδιαίτερα μετά τό 70' παρέπαιε στόν άγωνιστικό χώρο, χωρίς νά μπορεί νά δημιουργήσει εύκαιρίες πού θά τήν έφερναν στήν έπίτευξη ένός τέρματος.
Οί γηπεδούχοι έδειξαν άπό νωρίς τίς...όρέξεις τους, καί εύτύχησαν στό 12' νά προηγηθούν στό σκόρ μέ σουτ μέσα άπό τήν περιοχή τού Νίκου Τσιπά 1-0! Ή Κόρινθος μετά τό γκόλ άντέδρασε καί λίγα λεπτά άργότερα 17' ό νεαρός Δήμας έκμεταλεύτηκε λάθος γύρισμα τής μπάλας άπό τόν Καφαντάρη καί πρόλαβε μέ πλασέ νά ίσοφαρήσει 1-1, σκόρ μέ τό όποίο έληξε τό πρώτο 45λεπτο. Στήν έπανάληψη, ό Πανκαμαριακός κατάφερε νά πάρει προβάδισμα στό σκόρ στό 50' μέ κεφαλιά τού Τουμπανάκη έπειτα άπό καλοκτυπημένο φάουλ 2-1. Ή συνέχεια ήταν οί φιλοξενούμενοι νά προσπαθούν νά φθάσουν στήν ίσοφάρηση χωρίς άποτέλεσμα, καί θά έλεγα μετά τήν άλλαγή τού δραστήριου Πεπεονή (70') ή Κόρινθος έδειχνε νά...ξεμένει άπό δυνάμεις. Στό 79' ό Τσιπάς μέ ώραίο πλασέ έκανε τό 3-1, ένώ λίγο άργότερα (86') ό Ντοντά'ι' άπό δεξιά έβγαλε μί ώραία σέντρα όπου ό Ένο μέ άκροβατικό άνάποδο ψαλίδι πέτυχε τό τελικό 4-1 μέσα σέ θύελλα ένθουσιασμού στίς τάξεις τών γηπεδούχων.!! Άριστη ή διαιτησία τού Μιχάλη Καρσιώτη καί τών δύο βοηθών του!
ΠΑΝΚΑΜΑΡΙΑΚΟΣ: Ποντικός,Καραγιάννης,Καφαντάρης,Τακουμάκης,Παπαδημητρίου, Λούκας, Σόουζα, Τσιπάς, Ντοντά'ι΄, Ένο. Έπαιξαν έπίσης οί:Σωτηρόπουλος, Κλουτσινιώτης, Ραχανιώτης.
ΠΑΣ ΚΟΡΙΝΘΟΣ: Πανούσης,Παππάς, Ντερβίσι, Κρούγιος, Καραβάς, Καρβούνης, Φραγκάκης, Μετσκα, Άγγελής, Πεπονής, Δήμας. Έπαιξαν έπίσης οί: Πίτερος, Μαυρέλης, Χρυσίνης.