Σελίδες

Κυριακή 15 Φεβρουαρίου 2015

"ΔΙΠΛΟ" ΤΙΤΛΟΥ ΓΙΑ ΑΟ ΖΕΥΓΟΛΑΤΙΟ

Μια τεράστια νίκη πήρε ο ΑΟ Ζευγολατιού, επικρατώντας 0-2 τής Ελλάς Βέλου καί συνεχίζει να βρίσκεται στο «κυνήγι» της Κορίνθου 2006, για την κατάκτηση του πρωταθλήματος.
Καλύτεροι οι φιλοξενούμενοι, πολλά παράπονα από πλευράς γηπεδούχων, ειδικά για την ακύρωση γκολ του Ρούπα, δέκα λεπτά πριν τη λήξη της αναμέτρησης.Στο α’ μέρος οι παίκτες του Γιάννη Δουβίκα είχαν την υπεροχή και έφτασαν στο 0-1 με σουτ στην κίνηση από τον Πετρόπουλο (14’), μετά από σέντρα του Ζάρκου, ενώ δέκα λεπτά αργότερα έφτασαν κοντά στο 0-2, αλλά η κεφαλιά του Βελέντζα, έπειτα από το κόρνερ του Μπούκη, έφυγε λίγο δίπλα από το δοκάρι του Κουρούμαλη.Στην επανάληψη οί παίκτες τής Έλλάς Βέλου προσπάθησαν να πιέσουν,καί έφτασαν κοντά στήν ίσοφάρηση, όταν μετά από φάουλ του Κόρρο και μια αναταραχή στην περιοχή του Μητσόπουλου, ό Σούλι Ν., από κοντά έστειλε την μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι...άουτ!!
Λίγο αργότερα ζήτησαν πέναλτι  όταν μετά από κόρνερ του Κόρρο, η μπάλα βρήκε στο χέρι του Μυργιώτη 'οπου απομάκρυναν στη συνέχεια οι αμυντικοί των φιλοξενούμενων.Η φάση που ξεσήκωσε θύελλα διαμαρτυριών από πλευράς Ελλάς Βέλου ήρθε στο 80’ όταν μετά από φάουλ του Μαρτίνου και κεφαλιά του Σαββίδη, η μπάλα έφτασε στον Ρούπα, ο οποίος την έστειλε στα δίχτυα, γκολ που ακυρώθηκε ως οφσάιντ από τον βοηθό Σεφέρη, με τους γηπεδούχους νά διαμαρτύρονται έντονα άλλά καί τούς φιλάθλους νά ξεσηκώνονται μέ φωνές διαμαρτυριών!!Το τελικό 0-2 διαμόρφωσε στο 84’ ο Μυργιώτης με πέναλτι, παράβαση που κέρδισε ο ίδιος από μαρκάρισμα του Νάκου, ενώ λίγο πριν τη λήξη ο Δημήτρης Καραϊνδρος έχασε ευκαιρία και για το 0-3.
 ΕΛΛΑΣ ΒΕΛΟΥ: Κουρούμαλης, Πολυδωρόπουλος (58’ Λέντερης), Κόρρο, Σαββίδης, Νάκος, Ρούπας, Γιακούπι (79’ Τάλιος Γ.), Μαρτίνος, Σούλι Ν. (58’ Σούλι Α.), Αράπι, Κλαδάκης
 ΑΟ ΖΕΥΓΟΛΑΤΙΟΥ: Μητσόπουλος, Ντόκο, Αυγέρης (88’ Παπαϊωάννου), Σπυρόπουλος, Βελέντζας Δ., Λούβρης, Πετρόπουλος (75’ Καραϊνδρος Δ.), Μπούκης (90’ Καραϊνδρος Γ.), Παινέσης, Μυργιώτης, Ζάρκος