Σελίδες

Σάββατο 2 Νοεμβρίου 2013

ΝΤΕΡΜΠΙ ΣΤΟ ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟ

Δέν (Χ)άρηκε κανένας

Σπουδαίο μάτς έγινε στό γήπεδο Ξυλοκάστρου άνάμεσα στόν Πανκαμαριακό καί τόν Α.Ο.Λουτράκι καί τό όποίο έληξε δίχως νικητή(1-1) άλλά σίγουρα κράτησε μέχρι τό τέλος τού άγώνα τήν άγωνία τών παρισταμένων 100 καί πλέον φιλάθλων πού τό παρακολούθησαν. Ή όμάδα τού Λουτρακίου όντως ώς φαβορί τής άναμέτρησης εύτύχησε νά προηγηθεί στό σκόρ(30ο λ.) μέ έξοχο γκόλ τού Άποστολάκη (0-1) σκόρ μέ τό όποίο έληξε τό α΄45λεπτο. Στήν έπανάληψη οί γηπεδούχοι μπήκαν άποφασόλησμένοι νά "γυρίσουν" τό είς βάρος τους σκόρ καί τό κατάφεραν  στό 63ο λεπτό μέ έξοχο γκόλ τού Σπέρτου (1-1) ένώ στό προηγούμενο λεπτό είχαν διπλό δοκάρι άπό κοντά στήν έστία τού Μητσόπουλου!! μετά τήν ίσοφάρηση τό μάτς έγινε γκράν-γκινιόλ μέ τίς δύο όμάδες νά προσπαθούν νά φτάσουν σ΄΄ενα δεύτερο τέρμα πού θά τούς χάριζε τήν νίκη,χωρίς ωστόσο νά τό καταφέρουν. Μάλιστα οί γηπεδούχοι στό 90ολεπτό έμειναν μέ δέκα παίκτες λόγω άποβολής τούΔεσποτέλη (2η κίρινη=κόκκινη).Πάντως οί γηπεδούχοι είχαν κάποια παράπονα άπό τήν διαιτησία τού ρέφερι Γιαννη Φρατζή!!